TECHNOLOGIE

Spojení pěstebního boxu a prodyšné textilie
Základem řešení je kombinace porézní prorůstavé textilie a nosného manipulačního boxu. Tento plastový výlisek nese v základní verzi 30 sazenic s průměrem balu 6 cm. Je stohovatelný, samonosný a rozměrově uzpůsobený k dalším provozním sestavám.Pěstební substrátové buňky 
Vzdušné substrátové buňky, s volitelnou výškou, jsou na roštovém dně boxu uložené volně. Sazenice je pak možné v průběhu výroby doplňovat, a podle potřeby selektovat. Průměr balu je 6 cm.


Prorůstavá textilie v rolích  
Pěstební prorůstavý rukávec o šířce 10 cm je dodáván v návinu po 250 m. Je plněn substrátem a následně, po provlhčení, rozřezáván na válečky, - na pěstební buňky. Další rukávec, s šířkou 8 cm a vyztužený papírem, umožňuje připravovat buňky o průměru 5 cm.


Vývoj kořenového systému

Porézní textilie umožňuje kořenům prorůstat přes stěnu obalu. Za ní zasychají, a uvnitř pak vytvářejí bohatší kořenovou strukturu s dominantním primárním kořenem a bohatým vlášením. Používaný substrát může obsahovat i hlinité komponenty. Nevadí že je lepivý, protože textilie se před výsadbou z balu lehce sloupne.

Pěstební box

Je řešen tak, aby se úsporně skladoval, aby v něm uložené sazenice vážily méně než 15 kg, aby se stal roštem pěstebních stolů, přepravkou a stavebním prvkem větších transportních celků.  Umožňuje snadnou manipulaci jak při ošetřování, tak při expedici produkce ze školky. V terénu slouží jako roznášecí koš.


Pěstební stůl
Je materiálově úsporný a technicky jednoduchý. Jeho podstavec je tvořen 4 podélnými tyčemi z betonářské oceli o průměru 12 mm, a příčnými žebry ze stejného materiálu. Ty jsou po metru v zemi stabilizovány párem patek z recyklovaného plastu. Konstrukce se snadno sestavuje i rozebírá, a jednoduše skladuje.


Plnička
Je nabízena ve více variantách. S tlačným šnekem nebo s vibrační násypkou. Má ruční nebo motorový pohon a plní rukávec substrátem. Její základ je z nerezové oceli. Součástí plničky je násypka, pohon, máčecí bazének, stůl na odřezávání bločků, a jejich ukládání do boxů. Buňky lze plnit substrátem za jistých okolností i bez ní.

Osévání
Osévání buněk se provádí v další nezávislé fázi. Osazujeme-li buňky předpěstovanými semenáčky nebo zakořeněnými řízky, používáme pikýrovací jehlu, která kořínky při vkládání do balu pozitivně nasměruje a ochrání před deformací (EP 14196786, číslo pověření EP2926639A1).


Ochrana sazenic proti slunku
Tu tvoří montovaná konstrukce z pozinkovaných trubek o průměru ¾". Sestavy o půdorysu 3 x 3 m se ve výšce 2,4 m jednoduše sešroubují. Na konstrukci se pak pokládá stínovka nebo černá textilie (blackout), kterou lze v různých kombinacích posunovat, aby se optimalizoval průnik slunečních paprsků na záhony se sazenicemi.


Fóliovník s regulovanou teplotou a vlhkostí

Konstrukce stínovky tvoří současně i nosnou strukturu podvěšeného fóliovníku. Jeho šířka je 6 m, délka je v násobcích 3 m. Zastíněním v nadúrovni, větráním a mlžením je možné regulovat vlhkost i teplotu. Fóliovník se obejde bez betonových základů. Zakrytí tvoří šestice plachet. Střešní jsou vypínány vahou plachet bočních. 

Pěstební rošt TECHNOLOGIE Krácení rukávce na pěstební bločky Šneková plnička, motor 220 V TECHNOLOGIE Sazenice odrůstají v roštu Bloček s pikýrovací jehlou Osazování buněk PATRIKSYSTEM NT15 TECHNOLOGIE TECHNOLOGIE Nosná konstrukce pro stínovku TECHNOLOGIE V podúrovni zastínění zavěšený oliovník TECHNOLOGIE TECHNOLOGIE Transportní paleta TECHNOLOGIE TECHNOLOGIE

SPOJTE SE S Námi

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK